Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Ni druge kot preračunat s tečajem Banke Slovenije. Sam sem ročno vnašal vse trade-e.

Naredil sem Python CLI aplikacijo, ki naredi XML datoteko pripravljeno za uvoz v eDavke: GitHub - mpecovnik/stock-portfolio: A tool to keep track of a stock portfolio, make extrapolations, visualizations and other tools like creating importable tax reports (for Slovenia tax authority).

Zaenkrat sem podprl le DivDoh obrazec ker je to to kar sam potrebujem, če pa bi obstajalo zanimanje pa lahko naredim podporo še za KDVP.

1 Like

Zdravo,

Ima kdo odprt CFD račun na T212

Pozitivne/negativne izkušnje?

Živijo!

Je kdo probal poslati že Tax Statement T212 (PDF ki ga pošlje support) namesto izpolnjevanja Doh-Div dokumenta?

Zdravo,

izpolniti je potrebno v vsakem primeru - temu se žal ne moreš izogniti - statement pa je le priloga, ki jo na koncu priložiš.

Kje dobis vse te podatke, na izvoženi CSV datoteki jih ni.

Te podatke (o podjetjih) dobiš na spletu.

Se je kdo kaj poglobil v to novo opcijo Share lending.

Imam vklopljeno in je zelo transparentno prikazano. Vedno lahko izklopiš, tako da ni strahu. :wink:

Ima kdo custody account za otroka?
Imam 4 letni hčerki in bi rad mesečno vlagal na njen account m T212 tega ne omogoča, kakšna ideja kje imajo to?

Thnx

1 Like

Pozdravljeni,
Zelo dober video, priporočam. Sam sem naletel še na eno težavo, in sicer, da program pri izpolnjevanju obrazca Doh - KDVP ob kliku na gumb “Izračun” javi napako, da je potrebno vnesti vsaj eno odsvojitev. V mojem primeru sem delnice do sedaj samo kupil, nisem pa prodal še nobene, zato odsvojitve ne morem zapisati. Zanima me, ali morda kdo pozna rešitev?
Lep pozdrav

1 Like

Na eDavke prijavljaš zgolj v primeru odsvojitve delnic. Prijavljajo se torej zaključeni trejdi. Dokler samo kupuješ ne rabiš napovedovat ničesar.

Hello kolegi iz Slovenije

Vprašanje glede alternative T212.

Ima kdo kaj izkušenj, iz. priporoča kakšno…

Zakaj pa potrebuješ alternativo? :thinking: Sicer vidim, da jih veliko uporablja TradeRepublic.

Razmišljam kaj naredit ko pridem do 100k

Kolikor vem v primeru da gre T212 v default krijejo samo do 100k…

Se je kdo že poglabljal v to?

Če prideš do 100k je najbolj varna možnost, da greš na IBKR.

Trguje kdo CFD?

Meni sicer popolnoma neznanka…

Recimo danes je COIN v pre-market že 10+ .

Bi si recimo odprl pozicijo z vzvodom na Long in še isti dan zaprl.

Je to neki smisel CFDja?

Če ima kdo kake izkušnje in kaki primer trejda ko si na ’ kolikor lahko’ safe side

Živjo, gotovo ste mnogi oddajali napoved za odmero dohodnine od obresti na neinvestirana sredstva. Kje ste našli davčno številko izplačevalca, državo (je to ciper, bolgarija, kaj tretjega?), itd? Če ima kdo screenshot bi bilo zlata vredno …

Jaz sem si pomagal z Google.

Tax number, tax id…