Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Živjo,

mene pa zanima če je potrebno prijavljati dividende, tudi če imaš znotraj PIE-a nastavljen auto reinvest. Ali je mogoče v tem primeru velja da jih prijaviš ko narediš prodajo?

LP

Zdravo. Seveda, potrebno je prijaviti vse dividende, ne glede na to, kako jih ti kasneje uporabiš/re-investiraš. :wink:

Hmm kaj pa tole, a ne bi v tem primeru moralo veljati isto:
“ETF skladi na Ljubljanski borzi avtomatsko reinvestirajo dividende v iste delnice, kar ustvarja dodaten donos, saj pri izplačilu dividend ni davčnega odbitka. Vlagatelj, ki je sam kupil delnico nekega podjetja in nanjo prejel dividende, je dolžan plačati davek. Ker ETF ni dolžan plačati istega davka, ker je znesek reinvestiran, vlagatelj prejme celotno dividendo prek sklada.”

Na več straneh, sem to zasledil, ampak samo ta je dostopen brez naročnine:

Saj ti jasno piše: gre za akumulacijski ETF. :+1:t3:

Ok samo preverjam, thanks za hiter odgovor. Z ETFjim sem šele začel, tako da se sproti učim :wink:

Skripta super deluje, thanks! Imaš za pir :smiley:
A za dividende pa kolikor vidim niti edavki ne omogočajo vnosa preko xmlja? Sicer jih je bistveno manj (mislim da na četrt-letje).

Ta sistem pa ne deluje pri fizičnih osebah?

Kupiš delnice podjetja X
Podjetje X ti izplača dividende
Te divide reinvestiras v podjetje X

Se je že kdo spuščal v debato z FURS in o tem?

ETF je produkt, ki kotira na borzi. Fizična osebna nima povezave s tem. Pravila za davke so opredeljena v zakonu - tukaj ni prostora za “debato” s Fursom. :wink:

Hvala za razlago.

Počasi bom moral določenim članom že pir častit.

1 Like

Hvala! :beers:

Danes sem skripto posodobil za vse tiste, ki imate T212 račun v USD base valuti.

Dodal sem konverzijo iz USD v EUR (skripta prebere tečaj na dan transakcije iz CSV datoteke).

Danes sem pisal T212 podpori, da mi pošljejo tax statement za leto 2021. Eno uro kasneje dobim zahtevane dokumente, vendar za napačno osebo!

Poslali so mi torej izpisek vseh transakcij in dividend random osebe. Toliko o tem, kako varni so vaši podatki.

:astonished: Katastrofa! Kakšen je bil njihov odgovor?!

Thank you for getting back to us, and please excuse me for the wrong documents.
There is no need to forward them their documents. I can assure you that they have already received them.

Meni se tole zdi kar velika kršitev varstva osebnih podatkov uporabnikov, kaj menite?

Pozdravljeni, meni so upoštevali dobiček od prodaje za otroške doklade. Ali ve kdo, če obstaja kakšen zgornji limit ali gledajo vse. Vem da se pri dohodnini ne upošteva, pri otroškem pa. Hvala za odgovor.

Absolutna katastrofa! :exploding_head:

The subject of data protection has always been a major priority for us. You can rest assured that we’ve investigated the reasons for the occurrence and have taken the necessary measures to prevent this from happening again.

Do excuse us for the provoked inconvenience and thanks, @Neophytez for bringing this up.

Živjo,

sem čisto nov in preden začnem bi prosil za malce pomoči, da vem, če prav razumem. Bi pa načeloma v večini vlagal mesečno v obliki PIE Autoinvest, ki bi ga sam sestavil.

  • Račun imaš kot rezident EU lahko samo v valuti EUR (vidim da nekateri govorite, da imate v USD, vendar mi pri registraciji tega ne ponudi)
  • Če gledam delnice, ki so tako na US trgu kot npr na DE, kaj je bolje da vzamem (Če vas prav razumem, če vzamem USD se mi pri vsaki menjavi obračuna FX Fee za menjavo iz EUR v USD, če imam EUR pa zna biti več obdavčitev.
  • Ima FURS po vsem tem času že kakšna bolj jasna navodila ali se vsak z njimi dogovarja po svoje? Videl sem tudi objavo od @ Neophytez za Python skripto, katero si bom po nekaj transakcijah pripravil. JE torej dovolj, da enkrat letno oddaš poročilo o transakcijah na FURS ali je treba paziti še na kaj?
  • Mogoče še tole, me zanima pravilnost izračuna. Torej če vlagam npr 10 let mesečno 50 EUR in da predvidevam cca 10% donosnost, da bo v 10 letih davka za cca 1100EUR? Je kje kak kalkulator?

Hvala vsem za pomoč

“Major priority” and yet you managed to make such a big mistake!

I’ve already informed the third party whose documents were sent to me, I think you owe them an apology, not me.

I was considering closing T212 account for a while, since you don’t offer share transfer. But today I’ve made my mind :v:

Hej,

Ima kdo dobro idejo za nakup ruskih delnic.

Sam ne poznam kaj več od Gazprom, Rosnef…

Thnx za vsako idejo

Pozdravljeni,

dobil sem tax statement v pdf obliki. Vsi trejdi so v USD. Kako to najhitreje dam v EUR in v obliko za oddajo napovedi.

Vedno čakati do zadnjega.

Hvala za pomoč.