Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Zdravo! Nekaj sem še iskal po internetu glede prijave davkov na eDavki in sem naletel na ta video. Je sicer iz 2014, ampak shema na eDavkih in vnos delnic ostajata enaka. Mogoče komu pride prav! :smile:

Upam da bo link deloval. (Če ne gre, je naslov YT videa ‘‘Vnašanje tradov v eDavke’’).

1 Like
1 Like

Zdaj je na voljo za iOS.

1 Like

Zdravo,

Imate že kakšno idejo kako sedaj po BREXITu nakazovati mesečno za varčevanje na T212, ko bo potrebno dodatno plačati za čezmejno plačilo izven EU, poleg tega so pa uvedli tudi strošek nad skupnih 2000€ za plačilo s kreditno kartico?

LP

Zdravo,

Koliko pa je provizija za izven EU, si se že pozanimal?

Jaz plačujem 0,29 € za nakazilo - (trenutno).

Izkoristit 2000€ potem pa večje zneske in manjkrat če bo toliko večja provizija.

Ima kdo še kje drugje odprt trgovalni račun? Kako je tam?

Thnx
Lp
M

Bank transfer (SEPA?) nakazila so brez stroškov. Sredstva prispejo na trgovalni račun v roku dveh dni.

Sam sem si pred zaključkom leta nakazal nekaj v naprej, tako da letos še nisem. Ampak že tako sem prej iz svoje banke nakazal na N26. Iz N26 pa kasneje željeno količino na T212. Iz banke na N26 pa je vedno bilo 0,39 EUR stroška/provizije, tako da ta strošek ostaja …

Ker mesečno vlagam v en škotski fund, mi bolj najeda stamp duty, kot strošek prenosa iz banke. :sweat_smile:

Zadnji depozit na trgovalni račun sem izvedel 07.01.2021. V opombe je treba dodati referenco, ki je dosegljiva v aplikaciji pod Deposit funds > Bank Transfer > Reference code in nakazat na bančni račun, ki je naveden na istem mestu. Stroškov za nakazilo med N26 in T212 ni.

So na N26 kakšni stroški? Vodenje računa, kartice…

Če prav razumem samo nakazilo iz SI banke na N26 ( plačaš provizijo par 10 centov) in nato free transfer na T212…

Thnx brkofi

Nobenih stroškov na Standard računu pri N26 (do 50k). Bančni račun je potrebno prijavit FURS-u v osmih dneh od odprtja.

Btw… Sl banka je nepotrebna v kolikor nisi vezan s kreditom in nisi uporabnik fizičnih poslovalnic.

Odlično. Torej imamo ugodno varianto za nakazilo! :+1:t3:

P.s. @Miha, če potrebuješ refferal code za nov račun N26, je moj: gregorj5390.

Pozna kdo koga, ki mu bo izdelal XML za prijavo na eDavke?

Thnx, bom uporabil.

Imaš mail kam si to prijavil, ali preko E-davkov?

Lp

Namestiš si aplikacijo eDavki na telefon in tam vpišeš (ko prejmeš) št. bančnega računa.

Se pravi da bo najboljše kombinacija iz Slovenske banke na N26, to že delam dlje časa.
Potem pa iz Nemčije v UK brez stroškov, upam da bo to držalo dolgoročno.
A transfer v drugi smeri proti Nemčiji oz. pol naprej v Slovenijo na naše banke je že kdo delal, ali bolj dolgoročno kupujete in držite na T212?

Sam počnem ravno tako, kot si opisal. Nisem pa še delal v drugo smer, saj držim dolgoročno.

Še eno vprašanje ko smo ravno tu, nazadnje ko sem nakazoval na T212 iz Slovenije mi je nakazilo priletelo na CFD račun, namesto na Invest. Se je še komu zgodilo kaj takega?

Sam še nisem uporabljal CFD, tako da meni ne.

Tudi jaz ne uporabljam CFDja, ne vem kako je zašlo tja.
Saj se da prestavit z enega na drugega, tak oda ni problema.

1 Like

Ja meni se je to zgodilo… bil kr sok ker nisem takoj vedel kje je denar ze panika