Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Dobrodošel, @nejcb. :wink: :wave:t3:
Sam sem začel z vlaganjem eno leto nazaj in edini razlog, zakaj ne uporabljam več tortic, je prijava davkov na FURS, ko se ti nabere ogromno različnih instrumentov, ko moraš vsak nakup vnesti tudi v spletni obraze. Pa tudi začetniški hype me je minil, zato trenutno investiral v “le” 14 instrumentov. Želim ti veliko rasti! :wink:

Helouc Nejc,

Same here, zmanjšal sem pie količinsko, zaradi davčne.

Ce imaš druge borze razen USA se moraš ubadati se z vračilom preplavila davkov v tujini ( dvojno obdavčitev).

Obilico zaslužkov ti želim

Lp

Pozdravljeni,
sem nova uporabnica Trading 212 in bolj kot ne nova tudi v stocks svetu:)
Želela bi dolgoročno vsak mesec investirati v S&P 500, ampak vidim, da je na tej platformi možno investirati samo v WisdomTree s&p 500 3x daily leveraged, ali se motim in nikjer na najdem “navadnega” S&P-ja?
Kolikor sem videla, ta WisdomTree s&p obstaja šele slabo leto in naj bi deloval po sistemu “če gre s&p za y% gor, gre tale za 3xy% gor in pravtako v negativno smer”.
Mi lahko kdo kaj več o tem pove oziroma če ima kdo kakšen nasvet glede tega, če je “varno” investirati na dolgi rok v ta WisdomTree S&p ali raje odprem še en račun na kateri drugi platformi in v navaden S&P investira? Odpiranje se enega računa mi sicer res ni v interesu.

Hvala za pomoč:)

@libreus @Miha Hvala za info. Tole glede velike količine in prijave na FURS se je že meni porajalo ja. Bom verjetno prešaltal bolj na ETF. Nekaj sem bral okoli prijave na FURS, saj sem prav razumel da prijavim samo tisto leto ko prodam delnice?

In bi se v tem trenutku navezal na @Valentina1, novi accounti s Cipra imamo izgleda še kar omejen nabor ETF-ov, tale WisdomTree S@P500 sem tudi jaz gledal. Kakor jaz razumem so pač teli različni S&P ETFi itak od več različnih trgovalnih hiš, in ne obstaja “normalen” oz. original. Ali se motim?

Tako, ja - prijavo narediš, ko prodaš: vendar moraš takrat vnesti tudi vse predhodne nakupe. Novi account-i še nimajo dostopa do vseh instrumentov, ki so sicer na voljo na T212. Kolikor spremljam na forumu, jih sproti veliko dodajano. Če imaš kakšno posebno željo, jo lahko tudi zahtevaš v za to namenjeni temi na forumu. Ponavadi različni ETF-ji sledijo istim indeksom, zato pri izbiri velja preveriti stroške (TER). Sam imam najraje iShares. Primer za S&P 500, ki ima izredno nizke obratovalne letne stroške. Na nemški borzi je ticker SXR8, ki je v evrski valuti in ob nakupu (če imaš EUR account) ne plačaš konverzije.

Zdravo @Valentina1. Mislim, da sem zajel tudi tvoja vprašanja v zgornjem odgovoru Nejcu, vendar bi pri tebi dodal, da se (vsaj na začetku!) izogibaš instrumentom z vzvodom (leveraged ETP).

1 Like

Jaz imam VHYL Vanguard total world dividend.

ETF z zelo nizkimi stroški. 0.29 % Razpršeno na celotni svet (velik delež s&p 500)

Odvisno kaj iščeš, jaz sem bolj pasivc. Dam v delnico ki je stabilna in redno izplačuje dividende.

Liberus imaš delnice na DE borzi. Koliko davka ti vzame Nemčija? Imam še en star account na Iliriji in čakam dai naraste delnica in nato prodam in prestavim sem. Mi pa SE vzame 27% davka in se šlo 12,5 tak da moram potem posebej davčno v DE vlagat napoved dai vrnejo preplavan davek. Pa ne zanima kako je tu na T212?

Many thnx

Ne, nimam posameznih delnic na DE borzi. Večino posameznih delnic imam na NY borzi, nekaj majhnega pa Londonski.

Novi accounti imamo trenutno res bolj švoh izbiro, in so vsi Equity ETFi "Levereged.

Uf, to je pa res nerodna situacija … ne vem, zakaj so šli odpirati registracije brez, da bi zagotovili vsah osnovne, najpopularnejše instrumente/ETF-e. :pensive:

Na Londonski ti vzamejo ki davka ali vse plačaš FURS?

Lp

Na Londonski imam dva sklada, za katera ne odtegnejo nobenega davka, torej samo FURS.

Zdravo! Mene zgolj zanima, koliko izmed vas (oz. če kateri sploh) spremlja trg urana in delnice, ki so povezane z uranom? Kdaj ste investirali v to področje?

Zdravo, Ali je na T212 kakšen ETF, ki bi sledil uranu?

1 Like

Uranovega ETF nažalost ni na T212. Najbližje lahko prideš z opcijo pie, ki jo je naredil @brkofi.

1 Like

Zdravo,

Mi lahko kdo pove kako je z davki če imaš odprt račun pri T212 za primer nakupa in prodaje delnic.

Primer nakup Apple za 1.00€ prodaja za 1.200 € ( v istem letu) davek na teh 200€. ali ZDA že avtomatsko vzamejo 15% kot pri dividendah ali plačam vse 27,5% v SI?

Thnx za info

ZDA v tem primeru ne vzame nič.

Zdravo,

ve kdo kako se iz CFD-ja prenese trejde za potrebe FURSA? Imam dosti transakcij pa bi mi ročno vzelo kar nekaj časa, da se vse vnese.

Hvala vsem za pomoč

Zdravo,

sam sicer ne uporabljam CFD-ja, bi pa sam kontaktiral staff, ki ti bo zagotovo priskrbel te podatke.

Poskusi na tej povezavi.

The document includes an attachment showing a list of all executed trading deals in your Invest or CFD account during the respective tax year, as well as a Dividends Attachment confirming the dividends that you received.

Pri vnosu zahtevka izberi CFD kategorijo.

Srečno!

Zdravo,

ker se je tudi meni nabralo kar nekaj trejdov (400+), sem se odločil spisati Phyton skripto: https://github.com/Neophytez/t212-edavki

Ne odgovarjam za morebitne napake pri vnosu.

Uspešno!

Lenar

1 Like