Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Malce gledam po eDavkih. Za vnos dividend ni XML importa :pensive: ali se motim?

Živjo,
Kolikor sem jaz razumel, nakazilo denarja do skupne vrednosti 2.000 EUR preko kreditnih kartic (N26, Revolut, ApplePay…) ni obračunanega stroška - tako je bilo tudi pri meni). Vsak EUR več, bremenijo z 0,7% investicije - to osebno še nisem preveril.
Drug način je nakazilo preko banke, ki ga pa Trading 212 ne bremeni razen kolikr rabiš plačat svoji banki za transakcijo.
Imam pa tukaj vprašanje za vse tiste, ki ste že nakazovali preko banke (spletne banke). Trading 212 ti pripravi par številk katere moraš dodat ko nakazuješ, za nekaj teh številk ne vem kam bi jih vpisal, verjamem pa da moraš uporabit vse :slight_smile:
Podatki kot so ime banke, naslov banke, IBAN, BIC in payment reference so mi jasni. Ne vem pa kam bi vpisal, ACCOUNT NUMBER in SORT CODE? Ste dali to v description?
Hvala.

dobis kodo za referenco (to pomeni, da znajo dati na tvoj racun). naslovnik je beneficiary name, in potem potrebujes se IBAN/BIC. To se je rabilo za nakazilo iz revoluta. Drugega ne.

Vprašanje glede prijave davkov in sicer v zvezi z konvertiranjem valute.
Torej v zakonodaji točno piše, da je potrebno upoštevati tečaj ECB na dan prodaje delnice, če je bila kupljena v tuji valuti.
Zdaj pa v čem je fora. Trading212 seveda uporablja live FX tečaj, torej je moja delnicia iz v € konvertirana po točno tistem njihovem tečaju v tisti sekundi. Ki je sicer zelo podoben ni pa isti kot ECB tečaj ( Ponavadi se razlikuje za kako desetinko centa ampak trejde je seveda treba vpisovati na 4 decimalke za ničlo ), Konkretno vprašanje torej je - ali jaz , ko vpisujem prodan trejd sam še enkrat skonvertiram po ECB tečaju iz v € in se ne oziram na to , koliko so mi trading212 nakazali po njihovem tečaju na račun . Meni je žena računovodkinja rekla, naj naredim tako.

1 Like

Sam vnašam konverzije z razmerjem, ki je v izvoženem CSV-ju. Sicer vloge ne bi uspel izpolniti do konca leta. :sweat_smile:

Je.

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/OpenPortal/pages/Technicals/FormsXml.aspx

Živjo,
bojim se, da boš imel precej dela do konca februarja. Da, vsak posel za določen papir, kjer se je v prejšnjem letu izvedla tudi odsvojitev (prodaja) moraš vpisati čisto vse posle, tudi če jih je 10000. Pri tem bodi pozoren, da davčna zakonodaja ni ravno prijazna do dnevnega trgovanja, kar pomeni, da večino izgube ne boš mogel upoštevati pri zmanjševanju pozitivne davčne osnove za istovrsten papir. To davčna smatra kot “navidezno odsvojitev”.

Predlagam, da pokličeš na DURS, kjer boš dobil več informacij. So zelo prijazni, samo malo se boš načakal, preden boš dobil referenta.

Davek se plačuje glede na opravljene posle, kot sem zapisal zgoraj, in ni vezan na dejstvo kje, kam in kolikokrat si nakazal denar.

1 Like

“Funding your account via Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Skrill, iDeal, DotPay GiroPay and Sofort, will remain fee-free until you have deposited £2,000 in total. Once the £2,000 limit is reached, a fee of 0,7% will apply thereafter.”

Jaz to razumem, da lahko v celoti s kreditno kartico nakažeš na Trading212 največ 2000 GBP (oziroma primerno količino EUR).

Hvala za odgovor, se pravi ACCOUNT NUMBER in SORT CODE nista pomembna. Samo da je naslov banke, IBAN, BIC in payment reference pravilno napisan? Hvala in Lep pozdrav.

Hvala za odgovor, se pravi ACCOUNT NUMBER in SORT CODE nista pomembna. Samo da je naslov banke, IBAN, BIC in payment reference pravilno napisan? Hvala in Lep pozdrav.

Oj, jaz v Message na N26 vpišem vse podatke, ki mi jih da Trading212 za nakazilo.

Je kdo lahko tako prijazen in pove, kolikšen znesek je nakazal z banke na T212, da mu še niso računali provizije?

bancno nakazilo na t212 nima provizije (ne glede na znesek).

Živjo, jaz sem sprobal pri plačilu z MasterCard (kreditna kartica), je res do 2.000 EUR ti ne zaračunajo obresti. Vsak Eur nad 2.000 EUR pa zaračunajo obresti 0,7%.
Nakazilo preko banke naj bi bilo brez obrezti vendar še nisem poizkusil. Plačaš samo stroške, ki ti jih zaračuna tvoja banka. Sem se pozanimal za Unicredit bi mi zaračunali 15 EUR za transakcijo, ker UK ni več v Uniji včasih je bilo pa 7,5 EUR na nakazilo.

e-Davki:
vprašanje, če delnico samo kupiš in jo še nisi v tekočem letu prodal, jo je sploh potrebno zapisat v sistem e-davki? Ker probavam vnest in mi javlja napako, da moram dodat vsaj eno “odtujitev” katere pa nimam, ker delnico še vedno držim.
Če mi ni potrebno vnašat, ker nisem prodal in če to naredim čez 5let, moram dat datum pridobitve 2020?
Hvala za pomoč.

V e-Davke vnašaš samo zaključene pozicije oz. prodane delnice. Če delnico še vedno držiš, jo boš vnesel za tisto leto, v katerem jo boš prodal - v tem primeru pa bo leto pridobitve 2020.

2 Likes

Pohvale za slovenski forum, sam sem kar nekaj trgoval, je bil čas, tako da ja vpišeš v tiste davke pa maš mir, ali si 9 evrov zaslužil ali pa 10000.

Pa še to me zanima, kateri tečaj uporabljate za prijavo davkariji, ker na trade 212 vse v dolarjih, tudi mesečno poročilo, kjer je dokaj vse pregledno. Ali vzamete kar tisto pogodbo od njih, majo pa malo čudni tečaj?

Ima pa trade 212 nižji tečaj kot dejanski cbe, se pravi treba vse posle preračunanti v pravi tečaj po cbe? Kdo ki mi lahko malo pomaga?

Hmmm…jaz sem recimo dobil dividende v € pa imam ETF ki kotira na London SE v £. Predvidevam če dobiš že preračunano v € pač to prijavim FURSu?

Je mogoče odvisno kak odpreš račun, da imaš potem…

Še eno vprašanje mesečno poročilo, kje ga lahko najdem?

Sem pa vesel končno en forum kjer se je našlo par Slovencev na temo VP.

Lp

Živijo. Nakazilo na T212 račun preko online banke pri Unicreditu je 7,5 EUR. Sem izvedel eno takšn onakazilo nekaj dni nazaj. 15 EUR je če greš direkt v poslovalnico nakazat. V vsakem primeru je precej boljša ta varianta preko N26 zlasti če imamo več nakazil v letu…se kar nabere teh stroškov. Kot so tukaj povedali naj bi strošek nakazila iz Slo banke na N26 bil kot za vse transakcije v EU 0.39 EUR, stroška nakazila iz N26 na T212 naj ne bi bilo.

Mene zanima ko si izplačaš denar nazaj iz T212 ter si nakazoval denar iz različnih računov na katerega ti vrnejo? A to lahko izbiraš potem? Namreč T212 vrača denar na račun s katerega si nakazoval.