Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Koliko vidim na spletni strani N26 vsa vplačila v katerikoli valuti so brezplačna. Torej brezplačno je torej nakazilo z N26 na T212 in bi moglo biti tudi v obratni smeri.

Compare Bank Accounts & Plans — N26 Europe

1 Like

Zdravo! Zdajle sem se začel ukvarjat z napovedjo dividend. Na eDavkih so za pomoč navedene sledeče zadeve (mogoče komu pride prav, če še ni zasledil).

Kolikor sem opazil - identifikacijska številka izplačevalca dividend ni obvezna, v vsakem primeru pa je potrebno vnesti naslov in naziv izplačevalca.

Na tem mestu pa bi še vprašal, če si uspel kaj ugotoviti glede naslova ETF skladov? oz. Ima kdo drug kakšne informacije glede tega?

Hej, super. Hvala za tole.

Mi morda zna kdo pomagat pri tem kakšen je tuji davek izplačila dividend?
V history vidim samo tole - po čem izračunam tuji davek?

1 Like

Jaz sem načeloma izvozil CSV datoteko za dividende, kjer je zapisan tudi withholding tax in sem to vnesel kot tuji davek.

Res pa je, da pri določenih dividendah imam zabeleženo 0.00€ za davek (predvidevam, da so prenizke cifre).

1 Like

Zivjo, mi lahko kdo pove svoje izkusnje pri nakazovanju denarja iz N26 na T212 preko SEPA obrazca? Vam je slo vse vedno lepo cez? Nakazujete v EUR?
Jaz sem 2dni nazaj dal transakcijo in zdaj je ze 2,5dni mimo in denarja ni na T212. Koliko casa vam ponavadi traja da se prikaze na racunu?
Kaj vse uporabite od podatkov pri izpolnjevanju SEPA? (Jaz sem samo, ime podjetja, TRR podjetja in mojo referencno stevilko).

Pri meni je 5x prišlo nakazilo na T212 v manj kot 24 urah, v EUR.
Preveri da ni šlo nakazilo na ISA account, to se je meni zgodilo prvič.

Živjo, T212 ISA a je to isto kot CFD? Ker v aplikaciji imam samo: 1. INVEST in 2.CFD. pod CFD mi tudi ni novih nakazil. Se ukvarjam z N26, ki pravijo da je šlo čez in T212, ki mi še niso odpisali. Je zdaj pa že 3 delovne dni mimo. :confused:

Živjo, Ne vem če je bil email z dokazili povod ampak po 3h dneh sem dobil denar nakazan na T212. Če se še komu zgodi podobno dajem v vednost da sem iz N26 preko SEPA obrazca dobil nakazano na T212 malo čez 3 delovne dni, Če preberete pa v opisih garantirajo pa 1-2 delovna dni :slight_smile: Važno da je prišlo. Panika po tretjem dnevu :slight_smile:

1 Like

Pod CFD je bilo, se opravičujem, sem narobe napisal prej.
ISA je samo za UK rezidente.

Zanima me a je kdo imel situacijo splita ali revers splita delnic ter kako se to vpisuje pri prijavi davka v primeru prodaje delnic? Namreč kupil si eno količino po določeni ceni potem si zaradi splita imel več ali pri rivers splitu manj delnic. A je imel kdo takšen primer?

Ja, vse vnose pred splitom si moraš preračunat in jih vnesti, kot po splitu.

1 Like

Hvala na odgovoru. Se pravi v primeru reverse splitu ko se število delnic zmanjšuje ter recimo 4 delnice postanejo 1 moraš število kupljenih delnic deliti s 4 in ceno po kateri so kupljene pomnožiti s 4, pri splitu je glih obratno a ne? Kaj uporabiš kot dokazilo za davčno da je prišlo do splita delnic? Najbrž zadostuje odlok podjetja, ki se dobi na njihovi spletni strani?

Tako, ja. Pa tudi ko vneseš št. delnic, moraš vnesti splitu primerno količino.
Jaz nisem nič prilagal, če bodo kaj potrebovali, me bodo verjetno kontaktirali. :sweat_smile:
Če ima morda kdo, kakšne izkušnje iz preteklih let, naj se javi! :wink:

Ja razumem. Recimo če si kupil pred splitom 100 delnic po 4USD in so naredili zmanjšanje števila delnic reverse split recimo 1 proti 4, dejansko ko prodaš po splitu vpišeš v davčno napoved da si kupil 25 delnic po ceni 16USD a ne? Imam glih te dni en takšen primer pa ne bi samo zaradi splita in davkarije prodajal delnice :slight_smile:

1 Like

Pri T212 ne dajo tega podatka kar je totalno neprofesionalno. V bistvu moraš pogledati na spletni strani podjetja ali recimo na nasdaq-u koliki je dejanski znesek dividende, ki jo je podjetje izplačalo. Razlika med tem in prejetim je za USA podjetja 15% in to je dejansko davek plačan v tujini. Če si dobil enak znesek kot je dividenda podjetja potem tuji davek ni plačan.

Ta podatek je v izvozu dividend v CSV.

3 Likes

A je kdo mogoce naredil konverter iz T212 formata v edavki XML?
Jaz nimam veliko tradeov ampak lahko poskusim narediti kaksno skripto katera bi naredila transformacijo…

Res je da imam 5-6 dni za tole :slight_smile:

Škoda, ker se nisi javil en mesec nazaj. :sweat_smile: Sam sem imel preko 800 ročnih vnosov.

Na željo uporabnika na Slo-Tech, posredujem povezavo za uvoz XML-ja v eDavke. Sam sem sicer že ročno vnesel, morda pa pride komu prav. :blush:

Objava iz Slo-Tech:

Pozdravljeni, sem študent in sem se ukvarjal z avtomatskim nalaganjem trading 212 .csv datotek v eDavki xml. Imam prototip programa ki ga z veseljem zastonj(ja, v sloveniji še obstaja radodarnost) delim z vami če vam bo prihranilo delo. Navodila in več informacij najdete na: https://vemkajze.wixsite.com/trading212…. Lep pozdrav, upam da funkcionira

1 Like

Program je preveden v *.EXE datoteko, tako da se sama vsebina kode ne more videti. Vsi, ki boste program uporabili, se morate zavedati, da program lahko pošlje podatke o vaših naložbah, višini sredstev in ostale podatke, ki jih boste vnašali v eDavke, ustvarjalcu programa. Prav tako lahko program vsebuje drugo zlonamerno kodo, tako da se vsak odloči, kakšno tveganje bo sprejel z uporabo programa.

Ni pa nujno, lahko je program bp.