Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Res je. Predlagam vsakemu, ki bo uporabil naj stopi z ustvarjalcem programa v kontakt. Na spletni strani je tudi njegov mail. Sicer zgleda pošten, ampak se strinjam, nikoli ne veš.

Eno vprašanje. Ko se odda davčna napoved preko e-davki, ali je prijava dokončno oddana davčni ko je v mapi Vloženo?

NE, ko klikneš na gumb Podpis in vpišeš CAPTCHA kodo.

To sem naredil. Ampak ko podpišeš in vpišeš tisto kodo ti dokument gre iz mape Osnutki v mapo Pripravljeni, takrat to še ni v mapi Vloženi dokumenti. Milim da se mora še enkrat podpisati in vpisati tista koda, kako bi bilo do konca vloženo. A ima še kdo kakšen info ali na davčno klicati?

Preverjeno na davčni. Dokumenti ko so v mapi Vloženo na E davki so pravilno oddani. Če se dokument nahaja v mapi Osnutki ali Pripravljeno dokument ni še uradno oddan. To pravim ker se pri meni zgodila to, da ko sem prvič podpisal dokument in vpisal tiso kodo je dokument šel iz mape Osnutki v mapo Pripravljeno. Potem sem moral še enkrat ponoviti postopek podpisovanja in je šele takrat dokument uradno bil oddan in je bil prestavljen v mapo Vloženo.

1 Like

Glede na prihajajočo provizijo za konverzijo valute, me zanima v kakšni valuti imate račun: v EUR ali USD? :relaxed:

Kje pa si opazil, da se obeta provizija za konverzijo?

Jaz imam račun v EUR.

Tukaj: https://community.trading212.com/t/introduction-of-fx-conversion-fee/

0,15 % na transakcijo

1 Like

EUR.
V nekoliko drugačni obliki se ponavlja zgodba z Degiro. Ko broker pridobi dovolj novih uporabnikov narase cena storitev in upade kakovost.

V primeru večjega trgovalnega računa postane IB najboljša izbira po razmerju cena/kakovost.

Sicer ne poznam ostalih - sem pa mnenja, če investiraš na dolgi rok, je še vedno T212 dobra izbira. Če pa dnevno, tedensko trade-aš, pa se strinjam, da je stvar debate.

Se strinjam. Za Slovence, ki želijo investirati v tuje delniške trge z manjšimi vsotami, je T212 še vedno najboljša izbira. Žal ni več tako dobra kot pred letom.

Spremembe pogojev trgovanja in cenik bomo od sedaj spremljali z napetostjo…

2 Likes

Pa kaj to kar nekaj spreminjajo. Sam trgujem večinoma z ameriškimi delnicami. Pri nakupu 0,15, spet pri prodaji 0,15 procentov. Morem pogledati kako ima revolut…

Ma skoz neke fore kako od folka denar pobrati…na koncu se izkaže, da je najboljše trgovati s kriptovalutami dokler je še neobdavčeno.

Pozdravljeni, z DURS so me pozvali, da jim posredujem dokazila o pridobitvah in odsvojitvah vseh vrednostnih papirjev oziroma investicijskih kuponov, ki sem jih navedel v napovedi. Kakšna dokazila ste priložili davčni napovedi in kje na Trading212 se jih da pridobiti?

Edino, kar lahko jaz pridobim s spletne strani Trading212 je izvoz poslov in dividend v CSV datoteki. Ste jim to poslali?

Jaz sem pripel screenshot-e s strani T212.

1 Like

Priložil sem CSV, od FURS-a pa še nisem prejel nobenega obvestila.

Domnevam, da bi kot dokazilo lahko štelo tudi vsakokratno potrdilo nakupa/prodaje, ki ga prejmeš po elektronski pošti (Contract Note Statement).

2 Likes

Enako sem na poziv storil tudi jaz in so se mi na FURS samo zahvalili. Morda je to to. Hvala!

Je že imel kdo primer da je dobil izplačilo dividend iz Švice kjer obdavcijo 35% ?

Se da uveljavljati povračilo razlike med 27,5 % ?

Če ja, kako ste to naredili?

Thnx za info.

To zanima tudi mene. Dobil sem odločbo od FURSA, kjer imam priznano samo 15 % plačanega davka, čeprav sem ga plačal več, zaradi zakona o dvojnem obdavčevanju, in piše, da ga lahko uveljavljam v državi izplačevalca (Nemčija, Francija in ostale…).

Za NEM so mi odgovorili iz NEM davčnega urada da izpolnimo obrazec in skupaj z potrdilom koliko sem plačal v SLO pošljem na ta naslov .

Bundeszentralamt für Steuern
Referat St III 3
53221 Bonn
Deutschland

Link za zahtevek vračila.

http://www.bzst.de/EN/Businesses/Capital_Yield_Tax_Relief/Written_application_procedure/Refund_Procedure_pursuant_50d_1_EStG/refund_procedure_pursuant_50d_1_estg_node.html;jsessionid=3878A008E8A6547CD7B726350110C145.live6812