Trading 212 // Slovenija 🇸🇮

Super, hvala za ta link. Men se ne splača pošiljat po pošti za 1.27 EUR vračila. Če bi šlo po mailu s tem obrazcem, bi še poslal, tako pa ne.

Evo meni šlo vse lepo in prav preko fursa, dobil lepo izpisek in seveda položnico. Sem že nekaj prebiral za nazaj, malo sem si prebiral tarife za nakazilo na trade 212 v obe smeri, kar preko nlb klika sepa obrazec, strošek se mi ne zdi velik. Zj me pa zanima zakaj potem skoraj vsi odpirate račune na n26, ali imate toliko več transakcij. No jaz bi kar probal direktno iz svojega računa na trade 212 in potem obratno. Kartica mi je pa potekla.

Tudi jaz sem prejel odločbo o višini odmerjene dohodnine od dobička iz kapitala brez zahtev po dodatnih dokazilih (kaže da je CSV zadostoval).

Glede nakazil na T212 pa domnevam, da bodo čisto enakovredno delovala tudi iz kakršnekoli slovenske banke. Pri slovenskih bankah nimam odprtega transakcijskega računa in ne vidim potrebe, da bi za enako storitev plačeval dodatne stroške.

Da, CSV datoteka, ki sem jo naknadno priložil, je zadostovala.

Koliko imate kaj investiranega kapitala na T212? :blush:

  • do 1k EUR
  • do 5k EUR
  • do 10k EUR
  • do 20k EUR
  • do 40k EUR
  • nad 40K EUR

0 voters

Vedno premalo, bo treba še :smiley::smiley::smiley:

Najpomembnejši je začetek. :+1:t3: :wink:

Zdravo.
FURs sem poslal Excel tabelo z označenimi izplačili dividend, ki se je lahko iz Trading212 izvozi znotraj menija History >> Dividends. S FURS so mi sporočili, da priloženo dokazilo ni bilo ustrezno.

Kaj ste vi priložili, da je šlo skozi? Na spletni strani ne najdem nič bolj podrobnega. Njihove zahteve so: “Prosim, da iz platforme, ki jo uporabljate, naredite izpis (najbolje v pdf obliki; excel ni ustrezen), ki izkazuje podatke o prejemniku dividend, podatke o izplačevalcu dividend, številko računa, znesek dividende in znesek v tujini obračunanega in plačanega davka.”

Hmmm … zanimivo, jaz nisem imel nobenih težav. Verjetno je odvisno od posamezne osebe, ki obdeluje vlogo. :confused:

Skratka, najbolje da kontaktiraš podporo T212 in ti bodo poslali. Sem že velikokrat zasledil na forumu v preteklosti, da so pošiljali.

Poskusi tumaj: How to get a Tax Statement for the financial year? – Trading 212

Srečno!

Jaz nisem priložil nič, razen dokumenta, kjer je napisana celotna letna višina prejetih dividend, ki ga dobimo od T212. Si pa sam sproti vpisujem prejete dividende v excel, da je vpis dividend v davčno napoved hitrejši. Vlogo obdeluje FURS Velenje.

Ima kdo v lasti delnice od Kanadskih podjetij in jih je kupil na NYSE SE?

Kako so obdavčene dividende kanadskih podjetij?

Thnx za info če je kdo že imel izkušnje s tem
Lp

Zdravo,

Do sedaj sem oddajal napoved samo za dobiček od dividend kjer sem uporabil tečaj banke Slovenije na dan izplačila dividend.

Kako je pa z nakupom in prodajo delnic, kateri tečaj velja, isto?

Vprašam zato ker CSV datoteka ima tečaj od T212?

Thnx

Praviloma mora biti tečaj Banke Slovenije. Sam se sicer za napoved uporabil T212-evo tečajnico. Oddaja je bila OK. Zdaj je vprašanje ali je bila sreča ali je dejansko šlo za minimalno razliko.

Za dividende Kanadskih podjetij velja konvencija o izogibanju dvojnega obdavčevanja dohodka in premoženja (Številka 6/01).

Osebno sem imel bolj težavo z izpiskom v katerem je napačno naveden že odveden davek.

Uporabiti je potrebno referenčni tečaj ECB na dan nakupa/prodaje. Tečajnica v datoteki CSV ni prava in prihaja do manjših razlik v plus ali minus.

@brkofi potem popravis vse tečaje ? Se da, to kako uvozit iz spleta, da avtomatsko uvozi tečaj na določen dan ( dan nakupa in dan prodaje)?

Pozdravljeni. A je kdo pogruntal kako se da lažje vnesti podatke o trgovanjih preko XML v edavke?

A kdo ve ali se trgovanje s terminskimi pogodbami na borzne indekse vpisuje v isti obrazec kot trgovanje z delnicam?

Tako je. Nazadnje sem menjalne tečaje popravil ročno. Verjetno se da kako uvozit s spleta s primernimi računalniškimi veščinami.

Živjo vsem. Nov v T212, začel pred enim mesecem z nekaj drobiža da preverim zadevo, cilj mi je pa vlagati dolgoročno, predvsem v smislu varčevanja da se mi denar vsaj malo plemeniti in ne sedi na banki. Prvotni plan je bil sicer kupovati predvsem v ETF, ampak sem potem malo pobrskal po appu in so se mi zdele zanimive te predpripravljene tortice delnic. Tako sem investiral v tortico ARKK Inovation. Nekaj evrov imam že plusa. :sunglasses: :partying_face:

Kakšen hint okoli teh tortic, nihče ni še nič omenil tega - v osnovi se mi zdi dobra ideja, da nekdo z (verjetno) več znanja naredi nek razpršen portfolio. Kakšne pasti okoli tega? Sicer mi je jasno, da lahko gre hitro tudi navzdol, kot pri vseh podobnih investicijah. Bi se pa držal tistih “Top”.